Talented Celebs
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DİLİNE SAHİP ÇIK!

DİLİNE SAHİP ÇIK! Empty DİLİNE SAHİP ÇIK!

Mesaj tarafından SerrAlex Salı Kas. 25, 2008 1:57 pm

Son 3-4 yıldır şu özenti gençlik ve kendini bilmez insanlar türkçemizi aşırı şekilde bozmuşlardır.Kendilerini dünya üstü bir varlık mı sanıyorlar acaba ve türkçe imla kurallarını ezip geçiyorlar.Sanırım bunu anlamak çok basit.

Siz Türksünüz ve Türkçenize en iyi şekilde korumanız gerek ki bu forumda ve günlük yaşamınızda uymanız gerekirken kelimeleri yuvarlayıp yuvarlayıp öyle bir hale sokuyorsunuz ki okumak zorlaşıyor.
Yabancı ülkelerden sitemize gelen ziyaretçiler Türkçemizi çevirirken zorlanıyorlar.Türkçe onlar için çekilmez bir çile gibi geliyor ve sonunda bıkıp bırakıyorlar,sonra da diyorsunuz sitemize neden hiç ziyaretçi uğramıyor.Sizin ve sizin gibiler yüzünden.

Bir Türk sitesine girdim ve şu sözleri alıntı yapmak istiyorum.

"ThEmeThğğ MheN ShİnAğğ"
"Mhen AnD ShİnAğğmmm"
"Mhenn ThEmEthĞğ ((Kalp YapmAyAğğ JaLıjIodUğkk...!"

Evet gördüğünüz üzere saçma sapan cümleler ve kelimeler yazmışlar.
Allah aşkına siz böyle yazıyorsunuz da başınız göğe mi eriyor.
Amacınız nedir ben anlıyamadım.
Türkçe'yi yok edip,ezip geçmek mi ?
Güzel Türkçemizi ve bu vatanı bize ****** bıraktı ona söz verdik vatanımızı,bayrağımızı,dilimizi,herşeyimizi sonuna kadar koruyacağımıza.

Forumda çoğu kişi ;

şey-shey
bence-benje
çok-chok
ben-bn
sen-sn
yapamıyorum-yapamıyom
sağol-sağol
merhaba-mrba
.
.
.
gibi yazıyorlar ve bunları düzelmeye çalışırken asıl önemli olan işlerimizi yapamıyoruz.[adminliği gerektiren görevler]

Lütfen artık bu yazıdan sonra Türkçenize biraz olsun dikkat edelim.
Biz burda bir aileyiz ve yönetimde olmayanların bile üyeleri uyarma hakları var.Üyeler birbirinize uyarıda bulunabilirsiniz.Kim olursa olsun önemli değil buna mod. ve adminlerde dahildir.Eğer yanlış birşey yaptıysa gerekeni yapın.

TÜRKÇEYi-TURKCHE YAPMAYIN
..!

SerrAlex
SerrAlex
Admin

http://www.jonasbrothersturkey.com